درس هاي سرمايه گذاري بازار فارکس 


فارکس يکي از بهترين بازارهاي مالي براي سرمايه گذاري مي باشد که در دهه گذشته رشد چشمگيري داشته و افراد زيادي را از سرتاسر دنيا جذب کرده کرده است.


موفقيت در بازار فارکس مستم دانستن نکات و درس هاي سرمايه گذاري بازار فارکس مي باشد که بايد به سرمايه گذاران اين بازار آموخته شود.


فارکس در ابتدا بازار پيچيده اي ب نظر مي رسد و ممکن است باعث سردرگمي افرادي که مي خواهند به تازگي در اين بازار سرمايه گذاري کنند شود.


اما اگر سرمايه گذاران نکات و درس هاي سرمايه گذاري بازار فارکس را ياد بگيرند به اين نتيجه خواهند رسيد سرمايه گذاري در اين بازار دشوار نيست.


اگر تصميم گرفته ايد در بازار فارکس سرمايه گذاري کنيد و تمايل داريد نکات و درس هاي سرمايه گذاري در بازار فارکس را ياد بگيريد تا انتهاي اين مقاله با ما همراه باشيد.


در اين درس از آموزش فارکس نکات و درس هاي سرمايه گذاري که باعث موفقيت شما در بازار فارکس مي شود را به شما آموزش مي دهيم.
تاريخچه بازار فارکس چيست؟

پس از جنگ جهاني دوم هرج و مرج زيادي در جهان به وجود آمد و دولت کشورهاي مختلف نگران اقتصادي جهاني شده بودند.


بنابراين در آن زمان کشورهايي که تحت عنوان ابرقدرت هاي جهان شناخته مي شدند تصميم گرفتند براي ثبات اقتصاد جهاني کاري انجام دهند.


در آن تصميم گرفته شد براي ثبات اقتصاد جهاني از يک سيستم جامع استفاده شود که به عنوان سيستم برتون وودز شناخته مي شد.


براساس سيستم برتون وودز که در سال 1944 به وجود آمد و توسط کشورهاي بزرگ امضا شد دلار به نرخ ارز دلار در برابر طلا تعيين شد.


به عبارتي ارز دلار جايگزين طلا شد و شور آمريکا به يکي از بزرگ ترين قدرت هاي اقتصادي به واسطه ارز خود که دلار بود تبديل شد.


با تصويب سيستم برتون وودز ارز ساير کشورها براساس دلار آمريکا تعيين مي شد و همه ارزها به ارز دلار وابسته بودند.


زماني که سيستم برتون وودز  تصويب شد براي مدت زمان کوتاهي نتيجه داد و اقتصاد جهاني تثبيت شد.


اما پس از مدتي کشورها با اقتصادهاي بزرگ با سرعت بالايي شروع به تغيير و رشد کردند و در نتيحه سيستم برتون وودز ديگر نتيجه نداد.


همچنين در آن زمان کشور آمريکا با کاهش ذخاير دلار روبرو شد و باعث شد که ديگر قادر به ادامه سيستم برتون وودز نباشد.


در نتيحه در سال 1971 سيستم برتون وودز لغو و منسوخ شد يک سيستم ديگر جايگزين سيستم برتون وودز در آن زمان شد که همان بازار فارکس امروزي است.


بازار فارکس تخت عنوان بازار تبادل ارزهاي خارجي شناخته شد که يک بازار بين المللي غيرمتمرکز بود و افرادي در آن تحت عنوان بازيگران شناخته شدند.


بازيگران اصلي بازار فارکس دولت ها و بانک هاي مرکزي،شرکت هاي کارگزاري و بازرگاني و صندوق هاي تامين سرمايه بودند.


درواقع بازار فارکس ابتدا مکاني براي افراد خرد و سرمايه گذاران کوچک نبود و فقط دولت هاي و شرکت هاي بزرگ در آن فعاليت مي کردند.


اما امروزه همه افراد تحت عنوان سرمايه گذاران کوچک مي توانند در بازار فارکس از سرتاسر دنيا سرمايه گذاري و انجام معاملات سودآور کنند.


 
 

سرمايه گذاري در بازار فارکس چگونه است؟

امروزه بازارهاي مالي مختلفي براي سرمايه گذاري وجود دارد که سرمايه گذاران از سرتاسر دنيا مي توانند در اين بازارها سرمايه گذاري کنند.


بازار فارکس بازار تبادل ارزهاي خارجي و يکي از بهترين بازارهاي مالي براي سرمايه گذاري و انجام معاملات سودآور مي باشد.


اين بازار مزاياي زيادي دارد و سرمايه گذاران در سرتاسر دنيا مي توانند بدون نياز به مکان يا زمان خاصي در اين بازار سرمايه گذاري کنند.


سرمايه گذاران در هر نقطه اي از کره زمين مي توانند با دسترسي به اينترنت و يک تلفن هوشمند يا لپ تاپ در اين بازار سرمايه گذاري کنند.


سرمايه گذاران پس از سرمايه گذاري در بازار فارکس در اين بازار شروع به تبادل و معامله جفت ارزهاي مختلف مي کنند.


همان طور که گفتيم در بازار فارکس جفت ارزهاي مختلف مبادله مي شوند و جفت ارزها مربوط به اقتصادي کشورهاي مختلف مي باشند.


از آنجا که کشورها و نقاط مختلف کره زمين با يکديگر اختلاف زمان دارند به همين بازار فارکس در 24 ساعت شبانه روز فعال مي باشد.


علاوه بر آن فارکس يکي از بزرگ ترين بازارهاي سرمايه گذاري مي باشد که حجم معاملات در اين بازار روزانه حدود 5 تريليون دلار مي باشد.


اين بازار مکان فيزيکي ندارد و معاملات در آن به صورت آنلاين انجام مي شود به همين دليل دسترسي به اين بازار بسيار آسان مي باشد.


همچنين فارکس داراي ويژگي هايي مي باشد که اين بازار را از ساير بازارهاي مالي متمايز مي کند.در ادامه ويژگي هاي اين بازار را بررسي خواهيم کرد.


 
 

ويژگي هاي سرمايه گذاري در بازار فارکس چيست؟


 فارکس يک بازار بين المللي است که معامله گران مي توانند در اين بازار در هر زمان که مي خواهند موقعيت هاي خريد و فروش باز کنند و وارد معامله شوند.


درواقع بازار فارکس يک بازار کاملا انعطاف پذير مي باشد که سرمايه گذاران مي توانند حتي با داشتن مشاغل ديگر به صورت پاره وقت در اين بازار معامله کنند.


به عبارتي بازار فارکس ساعت کاري ندارد و شما مي توانيد در هر زمان که مي خواهيد به جز تعطيلات رسمي ميلادي شروع به انجام معاملات کنيد.


در اين بازار شفافيت بالايي وجود دارد و تغييرات در حرکات قيمت نتيجه فعاليت تمام فعالان و افراد مشغول در اين بازار مي باشد که بازار را قابل پيش بيني مي کند.


تجارت بازار فارکس داراي حجم بالايي از معاملات مي باشد و نقدينگي در اين بازار بسيار بالا و در اختيار سرمايه گذار مي باشد و مي توانند از آن استفاده کنند.


هزينه هاي بازار فارکس توسط کارگزاري ها و بروکرها تعيين مي شود و متفاوت مي باشد اما در کل اين بازار نسبت به ساير بازارهاي مالي از هزينه پايين تري برخورداردار است.


همچنين در اين بازار حساب هاي رايگان به نام حساب دمو وجود دارد که سرمايه گذاران بازار فارکس پيش از ورود به بازار مي توانند در اين حساب ها تمرين کنند.


سرمايه گذاران فارکس مي توانند بدون محدوديت جفت ارز و کالاهاي مختلف را معامله کنند و فرصت هاي معاملاتي زيادي در اختيار آن ها قرار دارد.


ورود و خروج به معاملات بازار فارکس نيز بسيار آسان است شما مي توانيد هر زماني که مي خواهيد وارد معامله خريد يا فروش در اين بازار شويد.


همچنين اگر زماني در انجام معاملات دچار اشتباه شويد و تصميم به خروج از معاملات خود بگيريد مي توانيد به راحتي از معامله خارج شويد.


همچنين در اين بازار مي تواني سبک معاملاتي خود را داشته باشيد شما مي توانيد در اين بازار معاملات کوتاه مدت يا بلندمدت را انتخاب کنيد.


بنابراين در اين بازار سرمايه گذاران کاملا در انتخاب سبک معاملاتي،زمان و مکان انجام معاملات و استراتژي هاي خود آزاد هستند و به عبارتي رئيس خود هستند.درس هاي سرمايه گذاري بازار فارکس چيست؟

سرمايه گذاري بسيار شبيه زندگي است يا شباهت هاي بسيار نزديک به زندگي دارد. بنابراين درس هاي سرمايه گذاري نيز به زندگي شباهت دارد.


شما از جواني شروع به پرورش سبدي از پيش نيازهاي فردي مي کنيد که به نظر شما شايسته و درست هستند.


شما بايد مايل باشيد مسئوليت تلاش ها و عواقب ناشي از آن را بپذيريد،بدون اينکه بدانيد دقيقاً تلاش شما و نتيجه آنها با هم چه ميزان ارتباط دارد.


تجربه و مشاهدات نشان مي دهند  که افرادي که اين پيش نيازها را با پشتکار چندين سال پرورش مي دهند به نتايج خارق العاده اي خواهند رسيد.


با انجام اين پشتکارها، آنها در مهارت خود استاد مي شوند و پاداش زيادي دريافت مي کنند.


در اينجا 10 پيش نياز وجود دارد که مشاهدات نشان مي دهد در ميزان موفقيت در بازار فارکس تاثير گذار هستند.


کاري را که انجام مي دهيد دوست داشته باشيد. اشتياق اهميت دارد بالايي دارد آن را پرورش دهيد و از الهامات خود استفاده کنيد.
موفقيت هاي خود را تکرار کنيد. شکست هاي خود را پاک کنيد سعي کنيد هر دو را از نزديک درک کنيد.
تغيير را بپذيريد.درواقع منظور اين است که واقعاً انتظار تغيير را داشته باشيد، در برابر آن گشوده باشيد و دريابيد که چگونه از آن به نفع خود استفاده کنيد.


حباب هايي در  بازارهاي  اتفاق مي افتد، سود آنها را با حس شگفتي،قدرداني و سپاسگذاري قبول کنيد.
در بازارهاي مالي ظاهر شويد از نظر سازماني، جسمي و احساسي براي تجارت آماده باشيد.
اخلاق يکي از مهم ترين درس هاي سرمايه گذاري بازار فارکس مي باشد،تلاش کنيد اخلاق سرمايه گذاران حرفه اي را در خود پرورش دهيد.


هميشه بيشتر از پول خواب خوب شب اهميت دارد هرگز اجازه ندهيد که به خط قرمز زندگي خود نزديک شويد و از استراخت خود براي درآمدزايي بکاهيد.
با خودتان صادق باشيد. با ديگران مهربان باشيد. اين دو مهارت به هم مرتبط هستند و از درس هاي سرمايه گذاري بازار فارکس مي باشند.
پايان نامه خود را فرمول بندي کنيد.دست به دامان شويد و به نظرات صعودي و نزولي بازار هاي مالي گوش دهيد.


به چشم انداز و استدلال سرمايه گذاران حرفه اي در بازار فارکس گوش دهيد تا به فکر شما کمک کند،اما سپس خودتان تصميم بگيريد.
ستايش براي سود را بپذيريد. مسئوليت ضررهاي خود در بازار فارکس را بپذيريد،اما سپس به کار خود ادامه دهيد.
تاريخ به من نشان داده است که گاوها يا همان خريداران با فرکانس بسيار بيشتري به پاداش خرس ها فروشندگان پاداش مي دهند.


به علاوه،خوش بين بودن و مثبت انديشي يکي از مهم ترين عوامل موفقيت و درس هاي سرمايه گذاري بازار فارکس مي باشد.


اين موارد نکات و درس هاي سرمايه گذاري در فارکس مي باشند که موفقيت در بازار را فارکس براي سرمايه گذاران تضمين مي کنند.


 
جمع بنديامروزه سرمايه گذاري در بازار فارکس در ميان مردم در سرتاسر دنيا بسيار پرطرفدار شده است و بسياري از سرمايه گذاران به سمت اين بازار جذب مي شوند.


فارکس در ميان بازارهاي مالي موجود داراي ويژگي هاي بسيار خوب است که اين بازار را از ساير بازارهاي مالي متماير مي کند.


همچنين اين بازار مزاياي بسيار زيادي دارد و دسترسي و سرمايه گذاري در آن بسيار آسان و بدون محدوديت مي باشد.


سرمايه گذاري در بازار فارکس ابتدا ممکن است دشوار به نظر برسد و سرمايه گذاران تازه وارد و مبتدي را سردرگم و دچار اشتباهات کند.


طبيعي است سرمايه گذاران از سرمايه در بازار فارکس که يک بازار جهاني با حجم نقدينگي بسيار بالا است واهمه داشته باشند.


اما زماني که سرمايه گذاران براي يادگيري نکات و درس هاي سرمايه گذاري بازار فارکس وقت صرف کنند متوجه مي شوند سرمايه گذاري در  اين بازار دشوار نمي باشد.


ميزان آگاهي در بازارهاي مالي مانند بازار فارکس که داراي حجم بالايي از نقدينگي است و غيرمتمرکز مي باشد و قطعيت ندارد بسيار مهم است.


بنابراين اگر مي خواهيد در اين بازار موفق شويد براي فراگيري نکات و درس هاي سرمايه گذاري بازار فارکس تلاش کنيد.


به شما اطمينان مي دهيم اگر اصول و درس هاي سرمايه گذاري در بازار فارکس را ياد بگيريد مي توانيد با سرمايه گذاري در اين بازار سرمايه خود را چندين برابر کنيد.


موفقيت و شکست در بازار فارکس کاملا بستگي به خودتان دارد و با تلاش و پشتکار خود و فراگيري نکات و درس هاي سرمايه گذاري مي توانيد در اين بازار نتيجه بگيريد.


اميدواريم اين مقاله از آموزش فارکس براي شما مفيد واقع شده باشد و با فراگيري درس هاي سرمايه گذاري در بازار فارکس در اين بازار موفق شويد.


 مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

Tiffany Amy Phyllis Stuart طراحي سايت و خدمات سئو شعر و سخن از گل رازقي مقالات طراحي اپليکيشن ساختمان سبز استارت گرافيک Robert